W związku z epidemią choroby COVID-19 i zaleceniami rządu dotyczącymi ograniczania kontaktu fizycznego przez obywateli, nasi agenci oraz klienci zostali zobligowani do zmiany trybu współpracy. Na potrzeby tej niecodziennej sytuacji, stworzyliśmy krótki poradnik, który ma za zadanie pomóc Państwu bezpiecznie i skutecznie sprzedać nieruchomość w tym trudnym czasie.

Komunikacja z Klientem

Rozmowa telefoniczna, jak i wideokonferencja są skutecznymi narzędziami komunikacji między agentem i klientem. Wiele spraw formalnych można w dzisiejszych czasach również załatwić droga elektroniczną, na podstawie skanów dokumentów, bez wychodzenia z domu.

Wysokiej jakości fotografia i prezentacje 360 stopni

Najlepszym sposobem na promowanie nieruchomości jest umiejętne wykorzystanie profesjonalnej fotografii, prezentacji 360 stopni oraz nagrań wideo. Skutecznym rozwiązaniem na szczegółową prezentację nieruchomości klientowi na odległość jest zdalna prezentacja 360 stopni dzięki której, zarówno agent, jak i klient może uczestniczyć w prezentacji nieruchomości bez potrzeby spotykania się osobiście.

Okazania nieruchomości

Nieodłącznym elementem procesu sprzedaży i kupna nieruchomości są jej oględziny. Takie spotkanie można przeprowadzić w sposób bezpieczny, poprzez użycie rękawic, masek ochronnych i środków dezynfekujących, jednocześnie zmniejszając do niezbędnego minimum liczę osób uczestniczących w takiej prezentacji. Pamiętajmy, aby prezentowane pomieszczenia były wywietrzone, witamy się nie podając sobie rąk, zachowujmy jak największą odległość i staramy się, aby spotkanie trwało możliwie krótko. Innym rozwiązaniem jest spotkanie na świeżym powietrzu i zachowanie odstępu lub udostępnienie kluczy do nieruchomości agentowi.

Negocjacje

Prowadzenie negocjacji oraz dokonywanie wszelkich ustaleń umownych prowadzimy w formie rozmowy telefonicznej, jak i wideokonferencji. Dokumenty dotyczące nieruchomości z właściwych urzędów i instytucji uzyskujemy drogą elektroniczną lub korespondencyjną, na co w znakomitej większości urzędy są już obecnie przygotowane.

Finalizacja umów

Formalności takie jak spotkanie z notariuszem czy przekazanie nieruchomości można zorganizować również w sposób bezpieczny, zachowując środki ostrożności i stosując się do zaleceń jak przy prezentacji nieruchomości. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo, pomieszczenie, w którym ma się odbyć spotkanie, można poddać procesowi ozonowania.

Reasumując, mimo zmienionej formy, sprzedaż nieruchomości w tym trudnym okresie jest nadal możliwa i bezpieczna. Życzymy Państwu dużo zdrowia i w razie pytań zachęcamy do kontaktu.